ARTIK YUMURTA KAPIYA DAYANDI…


Hadi siz de aboneliğinizi hemen başlatın, Organik Yumurtalarınız dilediğiniz günlerde

ÜCRETSİZ KARGO ile kapınıza kadar gelsin…

Yumurtam Kapıda Nedir?

YumurtamKapıda.com, Çam ormanları içinde tertemiz Doğal bir Çevrede bulunan Çiftliklerde, serbestçe gezinen ve %100 Organik yemlerle beslenen mutlu tavuklardan elde edilen sağlıklı yumurtaları her ay kargo ücreti olmadan kapınıza kadar getiren bir abonelik hizmetidir.

Organik Yumurtalarımız kargo için özel üretilmiş strafor ambalajında kırılmayacak şekilde tek tek fileye geçirilerek paketlenir. Sağlıklı ve leziz yumurtalarınız sevdikleriniz için güvenli bir şekilde kırılmadan kapınıza kadar ulaşacaktır.

Unutmayın her Köy Yumurtası ve Gezen Tavuk Yumurtası, ORGANİK değildir.

Organikse Sertifikalıdır.

Avantajlar

Güvenli
Uluslararası sertifika kuruluşları tarafından belgelendirilmiş ve tarım bakanlığı onaylı güvenilir organik yumurta.

Uygun Fiyat
Kapınıza kadar ücretsiz kargo ile gelir, üstelik Süpermarketlere göre fiyat avantajıyla

Sağlık ve lezzet
Besleyici Sağlıklı ve Lezzetli

Dilediğinde iptal
İstediğiniz zaman aboneliği kolayca sonlandırma imkânı

Güvenli Ödeme
SSL Sertifikası ve BDDK denetimiyle güvenli ödeme

Güvenli Kargo
Özel üretilmiş strafor ambalajda Organik yumurtalarınız kırılmadan kapınızda.

Kaç çeşit yumurta üretim şekli vardır?


 • Sanayi tipi yumurta fabrikaları: Tavuk kafeslerde 1 adet A4 kağıt ebadında hayatını geçirir. Güneş, toprak ot görmeden hayatı sonlanır. GDO’lu ve ilaçlı yemlerle beslenir.

 • Gezen Tavuk Çiftliği: Sanayi tipi yumurta fabrikasından ek farkı hayvan refahıdır. Tavuk toprak ve güneş görür. Fakat kullanılan yem ve tavuk üretim şekli Sanayi tipi fabrika ile aynıdır. Herhangi bir sertifika ve analiz zorunluluğu yoktur.

 • Köy Yumurtası: Geleneksel üretim şeklidir. Köylü kendi ihtiyacının fazlasını pazarda satar. Yem kullanmaz. İhtiyaç duyarsa evindeki artıklardan ve buğdaydan tavuğa serper. Evdeki buğdayı GDO’lu ve Pestisitli olabilir. Köyde kanalizasyon olmadığı için evsel atıklar bahçeye gider ve tavuk buradan su içer. Yumurtanın üretim tarihi belli değildir. Tavuk ahır önündeki inek gübresinden beslenir. Genelde köylerde ineklere süt verimini arttırıcı konvansiyonel süt yemi verilir. Tavuk ne yerse yumurtaya, yumurtadan da insana geçer.

 • Organik Yumurta üretimi: Hayvan refahı en üst seviyededir. Tavuk; tüneme, eşelenme, güneşlenme, gezme, uçma imkânına sahiptir. Hazır konvansiyonel GDO’lu yemler kullanılmaz. GDO ve Pestisit olmaz. Öncelikle izole bir doğada (Sanayi kuruluşları, karayolları, vb) yaşayarak gezerek beslenmesi esas alınır. Buna takviye olarak da sadece Organik sertifikalı GDO’suz yemlerle beslenirler. Tavukların gezinti alanlarında ve komşu tarlalarda da toprak işlenirken zirai ilaç kullanılması yasaktır. Üretimin her aşaması kontrol edilir. Analiz esastır.

 • Nasıl Çalışır?

  1

  ABONE OLUN

  Aylık tüketimine göre abonelik seçeneklerinden dilediğini seç.

  2

  KAPINIZA GELSİN

  Özel strafor kutularımızda, yumurtalarınız belirlediğiniz günlerde ücretsiz kargoyla kapınıza gelsin.

  3

  SAĞLIKLI KAL

  %100 Organik, GDO içermeyen yemlerle beslenen mutlu tavukların yumurtaları ile sağlıklı kal.

  Paketlerimiz

  PAKET 1

  39.90/ ay
  • 30 adet organik yumurta

  PAKET 2

  79.80/ ay
  • 60 adet organik yumurta

  PAKET 3

  119.70/ ay
  • 90 adet organik yumurta

  PAKET 4

  159.60/ ay
  • 120 adet organik yumurta

  KURUMSAL VE TOPLU SATIŞLARINIZ İÇİN  /   0850 346 96 78

  Organik Marketler, süpermarketler, cafe-restaurantlar, şarküteriler, anaokulu ve ilköğretim vb. kurumlar Organik yumurta siparişi için 0850 346 96 78 numaralı telefondan ya da kurumsal@yumurtamkapida.com adresinden bize ulaşarak siparişlerini verebilir. Organik yumurtalar kapınıza kadar tarafımızdan ulaştırılacaktır.

  Sıkça Sorulan Sorular

  “Abone ol” butonuna tıklayıp, açılan sayfalarda abone olmak istediğiniz paketi seçip, adresinizi ve ödeme bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Siz aboneliğinizi iptal edene kadar aboneliğiniz her ay yenilenir.

  Aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal etmek için hesabınızda “aboneliklerim” bölümüne gidip, “aboneliği iptal et” butonuna tıklamanız yeterlidir.

  Kredi kartı bilgileriniz BDDK lisanslı veri merkezlerinde saklanır. YumurtamKapıda.com ve hiçbir servis sağlayıcısı tarafından erişilemez.

  “Aylık” abone olup, kutuyu bir seferlik deneyip, memnun kalmazsanız, kutunuz size geldikten hemen sonra aboneliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Böylece sonraki aylarda kartınızdan ödeme alınmaz.

  Evet. Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm adreslere gönderim yapıyoruz.

  Çok basit, ambalajımız üzerindeki Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan Ecocert’in logoları, üretimin tüm aşamalarının organik tarım yönergelerine uygun yapıldığını gösteriyor.

  Dış görünüşleri aynı olmasına rağmen Sanayi tipi yumurta ile organik yumurta arasında birçok önemli farklar vardır.

  Sanayi tipi üretim yapan yumurta fabrikalarında, tavuklar hasta olmasa bile hastalık önleme amacı ile antibiyotik verilir. Antibiyotikler, tavuktan yumurtaya yumurtadan insana geçer ve evrensel bir sağlık probemi olan Antibiyotik direncine yol açar. Dünya Sağlık Örgütü bu tehdidin önüne geçmek için tüm dünyayı konuyla ilgili harekete geçmeye ve sorumluluk almaya çağırmıştır.

  Sanayi tipi yumurta fabrikalarında tavuklar kimyasal tarım ilaçları, böcek ilaçları kullanılarak üretilmiştir. Yine bu tavuklar GDO’lu yemlerle beslenerek yumurta üretimi yapılır. Tavuklar genelde soya ve mısır yemeyi severler ve ülkemizde soya ve mısır genelde GDO’ludur.

  Yumurta tüm besinlerin içerisindeki en kaliteli proteini içerir.

  Çünkü yumurta proteininde insan vücudunda sentezlemeyen ve kesinlikle dışarıdan alınması gerekli olan “elzem amino asitleri” bulunmaktadır.

  Sindirilebilirliği yüksektir, tamamına yakını vücut tarafından kullanılmakta ve vücut proteinlerine dönüşebilmektedir.

  Uzmanlar yeterli ve dengeli beslenmede, hızlı bir büyüme ve gelişme döneminde olan çocukların protein ihtiyaçlarının en az yarısının hayvansal kaynaklı olmasını önermektedir. Bu nedenle çocuk beslenmesinde protein kaynağı olan yumurta önemli bir yere sahip.

  Arabacıalanı mahallesi 539. Sok. G-8 Serdivan  /  Sakarya  -  Bilgi@yumurtamkapida.com  -   08503469678